ΠΟΛΙΤΙΚΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ / Civil Engineer

Application deadline date has been passed for this Job.
CHR. KONTOS ENTERPRISES LTD
  • Post Date: 16/06/2021
  • Views 187
Job Overview

Η εταιρεία μας, που δραστηριοποιείται στον κλάδο των οικοδομικών προϊόντων, ζητά Πολίτικο Μηχανικό για την θέση Βοηθός Διευθυντή Πωλήσεων για εργασία πλήρους απασχόλησης.

Αρμοδιότητες

  • Επιβλέπει το τμήμα πωλήσεων: συντονίζει, εκπαιδεύει, καθοδηγεί και αξιολογεί τα αποτελέσματα
  • Σχεδιάζει και εφαρμόζει τη στρατηγική των πωλήσεων της εταιρείας για την επίτευξη του στόχου και επέκταση της πελατειακής βάσης
  • Εξασφαλίζει και διατηρεί ισχυρές και μακροχρόνιες σχέσεις με τους πελάτες
  • Διαχειρίζεται προσωπικά και διοργανώνει τακτικές συναντήσεις με τους μεγάλους πελάτες με σκοπό την υλοποίηση ή διατήρηση σημαντικών εμπορικών συμφωνιών
  • Παρακολουθεί τον ανταγωνισμό
  • Επίσκεψη πελατών σε όλες τις πόλεις για να κατανοεί τις επιχειρηματικές τους ανάγκες
  • Υπολογισμό ποσοτήτων αντικειμένων για προσφορές

Προσόντα

  • Προηγούμενη εμπειρία ως στέλεχος πωλήσεων, υπεύθυνος πωλήσεων ή και μάρκετινγκ
  • Δυναμική επικοινωνία, παρουσίαση και επηρεασμού των πελατών
  • Πτυχίο πολίτικου μηχανικού, (και μάρκετινγκ θα θεωρηθεί προτέρημα)
  • Γνώση της αγγλικής γλώσσας
  • Ισχυρές ικανότητες διαπραγμάτευσης
  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση θα θεωρηθεί προτέρημα
  • Ηγεσία, στρατηγική σκέψη, εμπορική αντίληψη
  • Γνώση χειρισμού AutoCAD
  • Εξαιρετικές ικανότητες ακρόασης, διαπραγμάτευσης και παρουσίασης
  • Άριστες δεξιότητες προφορικής και γραπτής επικοινωνίας
  • Iκανότητα τοποθέτησης των προϊόντων έναντι των ανταγωνιστών

Η εταιρία προσφέρει:

  • Ιδιαίτερα ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών βάσει προϋπηρεσίας και προσόντων.
  • Εταιρικό αυτοκίνητο, laptop, κινητό.
  • Δυνατότητες εξέλιξης σε ένα ευχάριστο και δυναμικό εργασιακό περιβάλλον.

Παρακαλούμε όπως αποστείλετε το βιογραφικό σας σημείωμα μέσω e-mail στην ηλεκτρονική διεύθυνση: info@kontosenterprises.com.cy

Job Detail
Shortlist Kindly, mention in your cover letter that - Job Link Cyprus - is your job referral.