Λογιστρια/ής

Application deadline date has been passed for this Job.
Slaprices Trading Ltd
  • Post Date: 25/05/2021
  • Views 207
Job Overview

Ο Όμιλος Slaprices Trading Ltd, στην βιομηχανική περιοχή Ιδαλίου, αναζητεί να προσλάβει άτομο στο τμήμα του Λογιστηρίου
Καθήκοντα:
• Καταχώρηση τιμολογίων και άλλων λογιστικών εγγραφών στο σύστημα και αρχειοθέτηση
• Ενημέρωση και συμφιλίωση λογαριασμών (προμηθευτών, πιστωτών και χρεωστών)
• Συμφιλίωση τραπεζικών λογαριασμών –Bank Reconciliation
• Ετοιμασία, έλεγχος και υποβολή δήλωσης ΦΠΑ, Κοινωνικών ασφαλίσεων, Φόρου Εισοδήματος και Μισθοδοσίας
• Ετοιμασία αρχείων για εξωτερικό έλεγχο
• Λογιστικές εγγραφές κλεισίματος οικονομικών αποτελεσμάτων σε συνεργασία με τον ελεγκτή
• Διεκπεραίωση όλων των καθημερινών εργασιών του λογιστηρίου
• Διεκπεραίωση οποιονδήποτε άλλων συναφή εργασιών του Λογιστηρίου
Απαιτούμενα προσόντα:
• Πτυχίο Πανεπιστημίου στην Λογιστική ή συναφή τομέα
• Δίπλωμα λογιστικής επιπέδου Higher ή τουλάχιστον Intermediate