ΘΕΣΗ ΥΠΕΥΘΥΝΟΥ ΛΟΓΙΣΤΗΡΙΟΥ – Κωδ. ΜAC09/21

Application deadline date has been passed for this Job.
This job has been Expired
Full Time
  • Post Date: 07/09/2021
Job Description

H Ministop Express Ltd αναζητά Υπεύθυνο λογιστηρίου :

 ΘΕΣΗ

  • ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΛΟΓΙΣΤΗΡΙΟΥ

Καθήκοντα:

  • Πείρα σχετική με τα καθήκοντα της θέσης
  • Ετοιμασία και έλεγχος μισθολόγιού
  • Υποστήριξη σε όλο το φάσμα και εργασίες του λογιστηρίου
  • Ετοιμασία  cash flow
  • Καταχώρηση παραστατικών και τιμολογίων
  • Επικοινωνία με προμηθευτές, συμφιλίωση υπολοίπων και πληρωμές προμηθευτών
  • Καταχώρηση τραπεζικών συναλλαγών και συμφιλίωση τραπεζικών υπολοίπων
  • Παρακολούθηση και ετοιμασία πληρωμών πάγιων εξόδων
  • Ετοιμασία και παρακολούθηση χρηματοοικονομικής επίδοσης των διαφόρων καταστημάτων
  • Συστηματική αναφορά στη διεύθυνση της εταιρείας
  • Επικοινωνία με εξωτερικούς ελεγκτές και συμβούλους

Προσόντα

  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση
  • Προγραμματισμός και οργάνωση
  • Bachelor’s Degree in Accounting & Finance, LCCI Higher Certificate in Accounting or holder of CAT/AAT certificate
  • Πολύ καλή γνώση Λογιστικής
  • Δυναμικός χαρακτήρας
  • Πολύ καλή χρήση Η/Υ (MS Office: Outlook, Excel and Word)
  • Γνώση λογιστικών προγραμμάτων Singular  Logic, CSS SOFT και Soft1 θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν
  • Έμφαση στο αποτέλεσμα και στη λεπτομέρεια
  • Γνώση Αγγλικής γλώσσας
  • Ευχάριστη προσωπικότητα, ομαδικότητα και συνεργασία

Για την εκδήλωση ενδιαφέροντος, οι ενδιαφερόμενοι να αποστείλουν βιογραφικό άμεσα στη Διεύθυνση Ανθρωπίνου Δυναμικού του Ομίλου Δημητριάδη μέσω email στο careers@demetriadesgroup.com σημειώνοντας τη θέση και τον κωδικό εργασίας.

Θα τηρηθεί απόλυτη εχεμύθεια.